Koronavirus Covid-19
19.02.2021
ČLANICAM SZS
Komisija za puško, pištolo in samostrel SZS (KPPS) je v času 4-mesečnega trajanja epidemije Covid-19 in v pričakovanjih sprostitve tekmovalnih omejitev Vlade RS pripravila nov predlog sprememb pravil SZS za izvajanje ligaških tekmovanj v sezoni 2020/2021 z zračno puško in pištolo 10m. Ker smo že zakorakali v spomladanski del sezone in nam ni uspelo izpeljati še nobenih tekmovanj, je KPPS predlagala spremembo ligaškega tekmovalnega sistema, da bi lahko z manjšim številom tekmovanj in kolikor bi nam Covid-19 razmere to dopuščale, v prilagojeni obliki izpeljali tekmovanje za pokal Slovenije v 1. A in 1.B DL z zračno puško in pištolo. Povzetek bistvenih sprememb:
Vsaka od štirih prvih lig se razdeli v tri "kvalifikacijske" skupine s po štirimi ekipami, katere bi bile enakomerno razvrščene v skupine po kvaliteti glede na dosežen povprečni ekipni rezultat v pretekli sezoni. Žreb se opravi iz štirih bobnov (to je že opravljeno in je priloženo). V vsakem bobnu so po tri enakovredne ekipe, iz katerih se žreba v vsako skupino po eno ekipo. V "kvalifikacijskih" skupinah se izvedejo po tri kola dvobojev. Po treh kolih se formirajo tri nove skupine na podlagi doseženih rezultatov v teh t.i. kvalifikacijah, kot je opisano v priloženem čistopisu posodobljenih pravil. V novih skupinah se ponovno izvedejo tri kola dvobojev in tako dobimo po skupno šestih kolih razvrstitev za 1. DL.
Predlog sprememb je bil, po predloga predsednika KPPS Bogdana Slanška, usklajen in soglasno sprejet 12.2.2021 na 26. korespondenčni seji KPPS, nato enako še na 28. korespondenčni seji Strokovnega sveta dne 15.2.2021. Predlogi predlaganih sprememb pa so bili danes 19.2.2021 soglasno potrjeni in sprejeti tudi na 64. korespondenčni seji Predsedstva SZS.
V priloženem gradivu vas tako seznanjamo s sledečimi dokumenti, ki so potrebni za celovito predstavitev novosti:
- Pravilnik-Sprememba pravil SZS za izvajanje 1.A in 1.B državne lige 10m po sprostitvi ukrepov za preprečevanje širjenja koronavirusa,
- jakostna lestvica ekip 1. DL v sezoni 2020/21,
- žreb skupin 1.DL 2020/21,
- pari 1.DL 2020/21 ter
- polletni koledar SZS s termini za izvedbo vseh šestih kol 1.DL 10m.
Ob tem vse udeležence tekmovalnega sistema SZS obveščamo, da je Vlada RS 17.2.2021 sprejela Odlok o spremembah in dopolnitvah Odloka o začasnih omejitvah pri izvajanju športnih programov ter ga 18.2. objavila v Uradnem listu SZS, danes 19.2. je stopil v veljavo. Spremembe in dopolnitve odloka se nanašajo na jasnejšo opredelitev obveznosti testiranja na koronavirus. S ciljem zagotavljanja varnosti pri športni vadbi športnikov, športnih tekmovanjih in športno rekreativni dejavnosti je predpisano obvezno testiranje.
Športniki, člani njihovih ekip in drugo organizacijsko osebje, ki sodeluje pri izvedbi tekmovanj, se tekmovanj lahko udeležijo, če predložijo negativni rezultat testa na virus SARS-CoV-2 z metodo verižne reakcije s polimerazo ali hitrega antigenskega testa, ki ni starejši od 24 ur.
Strokovni delavci, ki vodijo proces športne vadbe športnikov in voditelji športno rekreativne dejavnosti, ki se lahko izvaja v skladu z 2. členom odloka, se testirajo tedensko s hitrim antigenskim testom, razen če predložijo negativni rezultat testa (PCR ali HAG).
Prav tako je spremenjena določba, ki opredeljuje dokazovanje izjem za osebe, ki so bile že cepljene. Tako testiranja ni treba opraviti, če imajo:
– dokazilo o cepljenju zoper COVID-19, s katerim dokazujejo, da je od prejema drugega odmerka cepiva proizvajalca Biontech/Pfizer preteklo najmanj sedem dni ali proizvajalca Moderna najmanj 14 dni, oziroma od prejema prvega odmerka cepiva proizvajalca AstraZeneca najmanj 21 dni,
– dokazilo o pozitivnem rezultatu testa PCR ali testa HAG, ki je starejši od 21 dni, vendar ni starejši od šest mesecev, ali
– imajo potrdilo zdravnika, da so preboleli COVID-19 in od začetka simptomov ni minilo več kot šest mesecev
Odlok velja do 26. februarja 2021.
Danes so nam v videokonferenci na Direktoratu za šport MIZŠ pojasnili, da bodo na Vlado RS naslovili predlog za spremembo zelo toge določbe o zahtevanem le 24 ur veljavnem negativnem testu za udeležbo na tekmovanjih, kar predstavlja logistično težko premostljivo oviro, saj je testiranje v omenjenem izjemno kratkem časovnem roku praktično neizvedljivo. Danes popoldan pa so nas iz OKS-ZŠZ na to temo obvestili, da bodo predlagali spremembo te določbe, da testi športnikov, članov njihovih ekip in drugega organizacijskega osebja za udeležbo na tekmovanjih ne smejo biti starejši od 72 ur. Navedeno spremembo tako pričakujemo v naslednjem tednu, kar pa bi bilo še vedno pravočasno pred začetkom prvih tekmovanj 1.DL v času od 3.-7.3.2021.
Vlada RS je z aktualnim odlokom individualnim športnim panogam dovolila izvajanje najvišjega nivoja domačih ligaških tekmovanj, pokalnih tekmovanj oz. državnih prvenstev za člane in mladince. To v praksi za SZS pomeni, da lahko začnemo izvajati 1. DL, 2. DL in Državno mladinsko ligo samo za kategorijo mladincev. Mlajše selekcije trenutno še ne smejo tekmovati, kar pa se ob izboljšani epidemiološki situaciji lahko hitro spremeni. Ker bodo organizacijskih sprememb deležna tudi mladinska tekmovanja, ki se bodo v letošnji sezoni izvajala po regijah, vas bomo o tem obvestili v nadaljevanju. Vsekakor pa se bo začetek izvajanja teh tekmovanj zamaknil in ne bo potekal hkrati s 1. DL.
Članice SZS obveščamo, da je potrebno spoštovati vse aktualne predpisane ukrepe, ki jih določajo odloki Vlade RS oz. NIJZ, in dosledno izvajati testiranja tako za trenerje pri izvajanju vadbe, kot tudi za vse udeležence tekmovanj v nadaljevanju. V primeru ugotovljene goljufije prirejanja rezultatov testiranja (obveščanje preko SMSa o negativnem rezultatu) bo ekipa takšnega posameznika takoj izključena iz prvoligaškega tekmovanja. O vseh aktualnih spremembah in novih predpisih bo SZS redno obveščala svoje članice.
Za morebitne dodatne informacije smo vam na razpolago in vas športno pozdravljamo.
Ostanite zdravi in preudarno športno dejavni
Simeon Gönc
16.02.2021
ČLANICAM SZS
Predstavitev na temo odpiranja športa - Šport za vse
Predstavitev na temo odpiranja športa - Tekmovalni šport
Priporočila za varno izvedbo športne vadbe
08.01.2021
ČLANICAM SZS
----
ČLANICE OKS - ZŠZ
Spoštovani,
Vlada 7. januarja 2020 je izdala Odlok o začasnih omejitvah pri izvajanju športnih programov ter ga bo objavila v Uradnem listu Republike Slovenije.
Z odlokom se zameji izvajanje športne dejavnosti zaradi razglašene epidemije COVID-19. Z njim se prepove vsa športno-gibalna dejavnost in proces športne vadbe – trening.
Treningi se dovolijo samo vrhunskim in poklicnim športnikom ter v starostnih kategorijah kadeti in mladinci.
Treningi so tako omogočeni:
- vrhunskim športnikom (olimpijski, mednarodni in svetovni razred),
- športnikom v starostnih kategorijah kadeti in mladinci, registriranim v skladu z členom ZŠpo-1, ki so člani reprezentanc,
- poklicnim športnikom, ki so starejši od 15 let in so vpisani v razvid poklicnih športnikov pri ministrstvu za šport
V kolektivnih športnih panogah: hokej na ledu, košarka, nogomet, odbojka, rokomet, vaterpolo in mali nogomet se dovoli izvajanje tekmovanj v najvišjem kakovostnem nivoju nacionalnega (1. slovenska liga), regionalnega (npr. alpska hokejska liga) mednarodnega (npr. Liga narodov) oziroma evropskega tekmovanja (npr. ABA liga), to pomeni sodelovanje športnih klubov iz 1. slovenske lige v nacionalnih, regionalnih, evropskih in mednarodnih ligah.
Prav tako so dovoljene vse kvalifikacijske tekme državnih reprezentanc v kolektivnih športnih panogah za nastop na svetovnem ali evropskem prvenstvu.
V individualnih športnih panogah je dovoljeno izvajanje velikih mednarodnih športnih prireditev kot so: državno, evropsko in svetovno prvenstvo ter svetovni pokal. V naslednjih mesecih je predvidena organizacija nekaj svetovnih pokalov in svetovnih prvenstev v zimskih športnih panogah (biatlon, smučarski skoki, tek na smučeh, alpsko smučanje), kjer tekmovanja na mednarodni ravni normalno potekajo.
Za športnike, ki jim je v skladu s tem členom dovoljeno tekmovati je dovoljen tudi proces športne vadbe.
Za izvajanje procesa športne vadbe – treningov in izvedbo tekmovanj se lahko uporabljajo vsi športni objekti in površine za šport v naravi, kot jih določa Zakon o športu: športni centri, športni objekti, vadbeni prostori, vadbene površine ter površine za šport v naravi in šolske telovadnice.
Upoštevati pa je potrebno navodila ministrstva, pristojnega za zdravje in Nacionalnega inštituta za javno zdravje, ki jih morajo upoštevati tako športniki kot tudi strokovni delavci v športu.
Določeno je, da odlok prične veljati 9. januarja, z dnem njegove uveljavitve pa preneha veljati Odlok o začasnih omejitvah pri opravljanju športne dejavnosti.
Odlok velja do vključno 15. januarja 2021.
Spremenjena pa so določila glede obratovanja žičniških naprav. Z novim odlokom je prepovedano obratovanje vseh žičniških naprav za prevoz oseb. Izjema so prevozi oseb z žičniškimi napravami za nujno oskrbo, medicinsko pomoč, zaščito in reševanje, ter prevozi za kategorizirane in profesionalne športnike, trenerje in druge organizatorje tekmovanj in treningov za tekme, ki so dovoljene na podlagi drugih odlokov.
Prav tako se v Odloku o določitvi pogojev vstopa v Republiko Slovenijo zaradi zajezitve in obvladovanja nalezljive bolezni COVID-19 črta izjema za športnike, saj testiranja s hitrimi antigenskimi testi na meji odlok več ne predvideva.
Športni pozdrav,
Olimpijski komite Slovenije - Združenje športnih zvez
03.01.2021
ČLANICAM SZS
10.12.2020
Prepove se vsa športno-gibalna dejavnost in proces športne vadbe – trening.
Ne glede na zgornje določilo se dovoli športna dejavnost:
- športnikom z nazivom olimpijskega, svetovnega, mednarodnega in perspektivnega razreda iz prvega odstavka 33. člena ZŠpo-1,
- poklicnim športnikom, starejšim od 15 let, ki so vpisani v razvid poklicnih športnikov pri ministrstvu, pristojnemu za šport.
V kolektivnih športnih panogah: hokej na ledu, košarka, nogomet, odbojka, rokomet, vaterpolo in mali nogomet se dovoli izvajanje tekmovanj v najvišjem kakovostnem nivoju nacionalnega (1. slovenska liga), regionalnega (npr. alpska hokejska liga) mednarodnega (npr. Liga narodov) oziroma evropskega tekmovanja (npr. ABA liga), to pomeni sodelovanje športnih klubov iz 1. slovenske lige v nacionalnih, regionalnih, evropskih in mednarodnih ligah.
Prav tako so dovoljene vse kvalifikacijske tekme državnih reprezentanc v kolektivnih športnih panogah za nastop na svetovnem ali evropskem prvenstvu.
V individualnih športnih panogah je dovoljeno izvajanje velikih mednarodnih športnih prireditev kot so: državno, evropsko in svetovno prvenstvo ter svetovni pokal. V naslednjih mesecih je predvidena organizacija nekaj svetovnih pokalov in svetovnih prvenstev v zimskih športnih panogah (biatlon, smučarski skoki, tek na smučeh, alpsko smučanje), kjer tekmovanja na mednarodni ravni normalno potekajo.
Prisotnost gledalcev na športnih tekmovanjih ni dovoljena. Organizator športnega tekmovanja mora zagotoviti, da so v športnem objektu ali na površinah za šport v naravi le osebe, ki so nujno potrebne za izvedbo tekmovanja.
Za športnike, ki jim je dovoljeno tekmovati, je dovoljen tudi proces športne vadbe.
Za izvajanje procesa športne vadbe – treningov in izvedbo tekmovanj se lahko uporabljajo vsi športni objekti in površine za šport v naravi, kot jih določa Zakon o športu: športni centri, športni objekti, vadbeni prostori, vadbene površine ter površine za šport v naravi in šolske telovadnice.
Za nadzor nad izvedbo športnih tekmovanj pristojna nacionalna panožna športna zveza imenovati odgovorne osebe in njihove kontaktne podatke posredovati ministrstvu, pristojnemu za šport.
Za športnike in strokovne delavce v športu se pri izvajanju športnih dejavnosti iz tega odloka ne uporabljajo odloki, ki določajo omejitve zaradi zajezitve in obvladovanja epidemije COVID-19.
Športniki, strokovni delavci v športu in posamezniki morajo upoštevati navodila ministrstva, pristojnega za zdravje, in Nacionalnega inštituta za javno zdravje za preprečevanje okužbe z virusom SARS-CoV-2, ki so objavljena na spletni strani ministrstva, pristojnega za zdravje (www.nijz.si/sl/sproscanje-ukrepov-covid-19).
Odlok prične veljati naslednji dan po objavi v Uradnem listu (6. 12. 2020).
20.11.2020
ČLANICAM SZS
13.11.2020
ČLANICAM SZS
ČLANICE OKS - ZŠZ
Spoštovani,
Vlada je v četrtek, 13. 11. 2020 sprejela spremembe Odloka o začasni delni omejitvi gibanja ljudi in omejitvi oziroma prepovedi zbiranja ljudi zaradi preprečevanja okužb s SARS-CoV-2 ter Odlok o začasni prepovedi ponujanja in prodajanja blaga in storitev potrošnikom v Republiki Sloveniji.
Na Direktoratu za šport Ministrstva za izobraževanje, znanost in šport so pripravili obrazložitev sprememb:
"Odlok o začasnih omejitvah pri izvajanju športne dejavnosti (Uradni list RS št. 150/2020 in 159/202) je še vedno v veljavi, kar pomeni, da je dovoljeno izvajanje procesa športne vadbe za športnike in izvajanje športnih tekmovanj skladno z omenjenim odlokom.
Tako je še naprej dovoljeno izvajanje procesa športne vadbe (treningov) za naslednje skupine športnikov:
- športnikom z nazivom olimpijskega, svetovnega, mednarodnega in perspektivnega razreda iz prvega odstavka 33. člena ZŠpo-1,
- poklicnim športnikom, starejšim od 15 let, ki so vpisani v razvid poklicnih športnikov pri ministrstvu, pristojnemu za šport ali
- športnikom, ki se udeležujejo tekmovanj iz prvega in drugega odstavka 3. člena Odloka.
Do spremembe je prišlo le pri tolmačenju 3. odstavka 2. člena Odloka v navezavi z Odlokom o spremembi in dopolnitvi Odloka o začasni delni omejitvi gibanja ljudi in omejitvi oziroma prepovedi zbiranja ljudi zaradi preprečevanja okužb s SARS-CoV-2 (Uradni list RS št. 163/2020). Omenjeni odlok začasno prepoveduje vsakršno zbiranje ljudi razen kadar gre za ožje družinske člane ali člane skupnega gospodinjstva.
3. odstavek 2. člena Odlok o začasnih omejitvah pri izvajanju športne dejavnosti je potrebno sedaj razumeti tako, da je športna rekreativna dejavnost dovoljena, če jo izvaja posameznik individualno oz. če se izvaja v skupini v kateri so vsi udeleženci člani istega gospodinjstva ali ožji družinski člani."
Na OKS - ZŠZ dodajamo, da skladno odlokom;
V kolektivnih športnih panogah je dovoljeno:
- izvajanje tekmovanj v najvišjem kakovostnem nivoju nacionalnega, regionalnega, mednarodnega oziroma evropskega tekmovanja v športnih panogah hokej na ledu, košarka, nogomet, odbojka, rokomet, vaterpolo in futsal-mali nogomet ter
- izvajanje velikih mednarodnih športnih prireditev: svetovno in evropsko prvenstvo ter kvalifikacijske tekme državne reprezentance za nastop na svetovnem ali evropskem prvenstvu.
V individualnih športnih panogah je dovoljeno:
- izvajanje državnih prvenstev za člane in velikih mednarodnih športnih prireditev: svetovno in evropsko prvenstvo ter svetovni pokal.
Za športnike, ki jim je v skladu z zgornjimi dikcijami dovoljeno tekmovati, je dovoljen tudi proces športne vadbe.
Za izvajanje treningov in izvedbo tekmovanj se lahko uporabljajo vsi športni objekti in površine za šport v naravi, kot jih določa Zakon o športu: športni centri, športni objekti, vadbeni prostori, vadbene površine ter površine za šport v naravi.
Prisotnost gledalcev na športnih tekmovanjih ni dovoljena.
Športniki in strokovni delavci v športu morajo upoštevati vsa navodila ministrstva, pristojnega za zdravje, in Nacionalnega inštituta za javno zdravje za preprečevanje okužbe z virusom SARS-CoV-2, ki so objavljena na spletni strani.
Za športnike in športne delavce se pri izvajanju športnih dejavnosti iz tega odloka ne uporabljajo odloki, ki določajo omejitve zaradi zajezitve in obvladovanja epidemije COVID-19.
Lep pozdrav,
Športni pozdrav,
Olimpijski komite Slovenije - Združenje športnih zvez
---------------------
23.10.2020
ČLANICAM SZS
--
Sekretar / Secretary General
UKREPI IN PRIPOROČILA
Strelske zveze Slovenije o izvajanju treningov (in tekmovanj) v času COVID-19 epidemije,
v skladu z ukrepi Vlade Republike Slovenije
I. Strelski treningi se lahko izvajajo le po spodaj določenih postopkih in ob spoštovanju spodaj navedenih ukrepov s strani vseh udeležencev treningov.
1. Vsi udeleženci treningov in upravljavci objektov morajo upoštevati vse ukrepe za zaščito pred okužbo z virusom COVID-19 v skladu z odloki Vlade RS in priporočili NIJZ in sicer zlasti:
- redno in temeljito umivanje rok z milom in vodo oziroma če voda in milo nista dostopna, razkuževanje rok z namenskim razkužilom za roke,
- ne dotikanje obraza (oči, nosu in ust) z nečistimi/neumitimi rokami,
- izogibanje tesnih stikov z ljudmi, ki kažejo znake nalezljive bolezni,
- upoštevanje varne razdalje 3,0 metra,
- upoštevanje pravilne higiene kašlja (preden zakašljamo/kihnemo, si pokrijemo usta in nos s papirnatim robčkom ali zakašljamo/kihnemo v zgornji del rokava),
- upoštevanje pravila socialnega distanciranja.
Podrobnejša navodila so na voljo na spletni strani NIJZ.
https://www.nijz.si/sl/preprecevanje-okuzbe-z-virusom-sars-cov-2019
2. Vsi udeleženci morajo biti zdravi - brez znakov okužbe dihal.
3. Na strelišče je dovoljeno prihajati posamezno po predhodno izdelanem urniku.
4. Pri vstopu v objekt – strelišče si je potrebno obvezno razkužiti roke z razkužilom, ki ga zagotovi upravljavec strelišča.
5. Na strelišču je potrebno pri gibanju v zaprtih prostorih nositi zaščitno masko – do prihoda na strelsko linijo.
6. Med pripravo na trening je potrebno vzdrževati priporočeno razdaljo in se izogibati bližnjim srečanjem v manjših prostorih.
7. Največje dovoljeno število istočasno prisotnih športnikov na strelišču:
- na zaprtem strelišču 10m je število prisotnih strelcev enako številu tretjine strelskih mest, ki so na razdalji 1m. Tekmovalci zasedejo vsako tretje strelsko mesto, kar zagotavlja varno razdaljo,
- ob dodatni zaščiti zaprtih strelišč oziroma strelskih mest s predelnimi in zračno neprepustnimi pregradami lahko tekmovalci zasedejo vsako drugo strelsko mesto,
- na odprtem strelišču 25/50m je število prisotnih strelcev enako številu polovice strelskih mest, ki so na razdalji 1,20m, kar zagotavlja varno razdaljo,
- na trap strelišču se lahko istočasno izvaja streljanje za maksimalno 3 osebe,
- Trener oz. vodja streljanja pred začetkom izvajanja trap treninga seznani vse udeležence treninga z načinom gibanja med strelskimi mesti (stojišči) z namenom ohranjanja minimalne razdalje vsaj 3,0 m: udeleženec treninga se po opravljenem strelu premakne diagonalno desno do 1,5 m in nazaj do 1,0 m (na ta način se ohrani razdalja 3,0 m med udeleženci), tam počaka, da opravi strel tekmovalec za njim in se šele po tem, ko se je tekmovalec za njim pomaknil na enak način naprej, premakne na izpraznjeno strelsko mesto.
8. Na strelišču sme biti prisotnih več trenerjev, ki morajo nositi zaščitno masko ter komunicirati na varni razdalji.
9. Polnjenje kartuš z zrakom, katere je potrebno pred tem razkužiti, lahko izvaja trener, dežurni ali športnik na strelišču, vsi navedeni morajo imeti predhodno razkužene roke ali nositi zaščitne rokavice za enkratno uporabo.
10. Po treningu je potrebno razkužiti opremo, ki je bila v stiku s športnikom (športno orožje, nosilci tarč, monitorji...), razen osebne opreme in oblačil, ki se po treningu pospravijo v torbe ali omare ločeno za vsakega posameznega športnika.
11. Po končanem treningu ni dovoljeno druženje v skupini in je potrebno v najkrajšem možnem času zapustiti prostore.
12. Uživanje-prodaja hrane in pijače je na vseh streliščih do nadaljnjega prepovedana.
13. Po odhodu s strelišča si je potrebno ponovno razkužiti roke.
14. Dostop v sanitarije je dovoljen samo z masko in ob razkuževanju oziroma umivanju rok. Upravljavci strelišč naj sledijo Priporočila za čiščenje in razkuževanje prostorov izven zdravstvenih ustanov v času epidemije COVID-19.
(https://www.nijz.si/sl/navodila-za-ciscenje-in-razkuzevanje-prostorov-izven-zdravstvenih-ustanov-v-katerih-se-je-zadrzeval ) ter stalno zračenje (naravno, če je mehansko: brez rekuperacije in kroženja zraka).
15. Osebje strelišča je zadolženo za nadzor vedenja športnikov na strelišču. Osebe, ki kršijo sprejeta pravila za omejitve možnosti okužbe s koronavirusom, se odstrani s strelišča in se jim prepove udeležbo na treningih na strelišču do popolne ukinitve vseh ukrepov, ki veljajo v RS.
16. Prisotnost gledalcev med treningom ni dovoljena.
II. Ukrepi in priporočila naj bodo izobešeni na vidnem mestu ob vstopu na strelišče, o upoštevanju le-teh naj upravljalci strelišč ali trenerji (vodje streljanj) seznanijo strelce.
III. Ukrepi in priporočila veljajo do preklica.
Ljubljana, 22.10.2020
Strelska zveza Slovenije
Janez Slapar
predsednik
21.10.2020
ČLANICAM SZS
20.10.2020
ČLANICAM SZS
Sekretar / Secretary General
19.10.2020
ČLANICAM SZS
Dopis v priponki! (19.10.20)
13.10.2020
ČLANICAM SZS
V prilogi vam v seznanitev pošiljamo pojasnila (V PRIPONKI) ministrstva (MIZŠ) ob sprejetju odloka Vlade RS z dne 8.10.2020 o izvajanju programov športnih tekmovanj in treningov o začasni splošni omejitvi oziroma prepovedi zbiranja ljudi v RS.
V pojasnilu MIZŠ oz. Direktorat za šport kot ključno navajajo, da:
"Programi športnih tekmovanj in treningi, povezani z udeležbo na športnih tekmovanjih sodijo med oblike zbiranja, za katera se zakon, ki ureja javna zbiranja, ne uporablja, če niso organizirani kot javne prireditve. V tem primeru je na teh programih dovoljeno zbiranje več kot 10 oseb in največ 500.
Za izvedbo športnih tekmovanj in športnih treningov, povezanih z udeležbo na športnih tekmovanjih organizator ne potrebuje pozitivnega mnenja NIJZ pod naslednjimi pogoji:
- da organizator zagotavlja minimalno varnostno razdaljo med ljudmi ob smiselnem upoštevanju vseh higienskih navodil oziroma priporočil NIJZ, ki so objavljena na spletnih straneh NIJZ programov,
- da med izvedbo programa ni zagotovljene strežbe oziroma pogostitve s hrano,
- da ni prisotnih gledalcev oz. da je program zaprt za javnost."
Kljub navedenemu priporočamo preudarno izvajanje strelskih programov s treningi in tekmovanji.
Za morebitna dodatna pojasnila smo vam na razpolago in vas športno pozdravljamo.
Simeon Gönc
11.09.2020
Pomembno pojasnilo - obveznost nošenja zaščitnih mask
ČLANICAM SZS
Sekretar / Secretary General
26.06.2020
UKREPI IN PRIPOROČILA
Strelske zveze Slovenije o izvajanju treningov in tekmovanj v času COVID-19 epidemije,
v skladu z ukrepi Vlade Republike Slovenije
I. Strelski treningi se lahko izvajajo le po spodaj določenih postopkih in ob spoštovanju spodaj navedenih ukrepov s strani vseh udeležencev treningov.
- Vsi udeleženci treningov in upravljavci objektov morajo upoštevati vse ukrepe za zaščito pred okužbo z virusom COVID-19 v skladu z odloki Vlade RS in priporočili NIJZ in sicer zlasti:
- redno in temeljito umivanje rok z milom in vodo oziroma če voda in milo nista dostopna, razkuževanje rok z namenskim razkužilom za roke,
- ne dotikanje obraza (oči, nosu in ust) z nečistimi/neumitimi rokami,
- izogibanje tesnih stikov z ljudmi, ki kažejo znake nalezljive bolezni,
- upoštevanje varno razdaljo 1,5 metra,
- upoštevanje pravilne higiene kašlja (preden zakašljamo/kihnemo, si pokrijemo usta in nos s papirnatim robčkom ali zakašljamo/kihnemo v zgornji del rokava),
- upoštevanje pravila socialnega distanciranja.
Podrobnejša navodila so na voljo na spletni strani NIJZ.
https://www.nijz.si/sl/preprecevanje-okuzbe-z-virusom-sars-cov-2019
2. Vsi udeleženci morajo biti zdravi - brez znakov okužbe dihal.
3. Na strelišče je dovoljeno prihajati posamezno po predhodno izdelanem urniku.
4. Pri vstopu v objekt – strelišče si je potrebno obvezno razkužiti roke z razkužilom, ki ga zagotovi upravljavec strelišča.
5. Na strelišču je potrebno pri gibanju v zaprtih prostorih nositi zaščitno masko – do prihoda na strelsko linijo.
6. Med pripravo na trening je potrebno vzdrževati priporočeno razdaljo in se izogibati bližnjim srečanjem v manjših prostorih.
7. Največje dovoljeno število istočasno prisotnih športnikov na strelišču;
- na zaprtem strelišču 10m je število prisotnih strelcev enako številu polovice strelskih mest, ki so na razdalji 1m. Tekmovalci zasedejo vsako drugo strelsko mesto, kar zagotavlja varno razdaljo,
- na odprtem strelišču 25/50m je število prisotnih strelcev enako številu strelskih mest, ki so na razdalji 1,20m, kar zagotavlja varno razdaljo,
- na trap strelišču se lahko istočasno izvaja streljanje za maksimalno 6 oseb,
- Trener oz. vodja streljanja pred začetkom izvajanja trap treninga seznani vse udeležence treninga z načinom gibanja med strelskimi mesti (stojišči) z namenom ohranjanja minimalne razdalje vsaj 1,5 m: udeleženec treninga se po opravljenem strelu premakne diagonalno desno do 1,5 m in nazaj do 1,0 m (na ta način se ohrani razdalja 2,0 m med udeleženci), tam počaka, da opravi strel tekmovalec za njim in se šele po tem, ko se je tekmovalec za njim pomaknil na enak način naprej, premakne na izpraznjeno strelsko mesto.
8. Na strelišču sme biti prisotnih več trenerjev, ki morajo nositi zaščitno masko ter komunicirati na varni razdalji.
9. Polnjenje kartuš z zrakom, katere je potrebno pred tem razkužiti, lahko izvaja trener, dežurni ali športnik na strelišču, vsi navedeni morajo imeti predhodno razkužene roke ali nositi zaščitne rokavice za enkratno uporabo.
10. Po treningu je potrebno razkužiti opremo, ki je bila v stiku s športnikom (športno orožje, nosilci tarč, monitorji...), razen osebne opreme in oblačil, ki se po treningu pospravijo v torbe ali omare ločeno za vsakega posameznega športnika.
11. Po končanem treningu ni dovoljeno druženje v skupini in je potrebno v najkrajšem možnem času zapustiti prostore.
12. Uživanje-prodaja hrane in pijače je na vseh streliščih do nadaljnjega prepovedana.
13. Po odhodu s strelišča si je potrebno ponovno razkužiti roke.
14. Dostop v sanitarije je dovoljen samo z masko in ob razkuževanju oziroma umivanju rok. Upravljavci strelišč naj sledijo Priporočila za čiščenje in razkuževanje prostorov izven zdravstvenih ustanov v času epidemije COVID-19.
(https://www.nijz.si/sl/navodila-za-ciscenje-in-razkuzevanje-prostorov-izven-zdravstvenih-ustanov-v-katerih-se-je-zadrzeval ) ter stalno zračenje (naravno, če je mehansko: brez rekuperacije in kroženja zraka).
15. Osebje strelišča je zadolženo za nadzor vedenja športnikov na strelišču. Osebe, ki kršijo sprejeta pravila za omejitve možnosti okužbe s koronavirusom, se odstrani s strelišča in se jim prepove udeležbo na treningih na strelišču do popolne ukinitve vseh ukrepov, ki veljajo v RS.
II. Ukrepi in priporočila naj bodo izobešeni na vidnem mestu ob vstopu na strelišče, o upoštevanju le-teh naj upravljalci strelišč ali trenerji (vodje streljanj) seznanijo strelce.
III. Ukrepi in priporočila veljajo do preklica.
Ljubljana, 24.6.2020
Strelska zveza Slovenije
Janez Slapar
predsednik
22.05.2020
ČLANICAM SZS
Sekretar / Secretary General
18. 5. 2020
Od danes dovoljeno zbiranje do 50 ljudi
Z današnjim dnem je začel veljati Odlok o začasni splošni omejitvi zbiranja ljudi na javnih krajih in mestih v Republiki Sloveniji, ki ga je Vlada Republike Slovenije izdala 15. maja 2020.
15.05.2020
Vlada je na dopisni seji izdala Odlok o začasnih pogojih za izvajanje športne dejavnosti in ga bo objavila v Uradnem listu. Veljati bo pričel 18. maja.
Odlok določa, da je proces športne vadbe dovoljen vsem športnikom, kot jih določa Zakon o športu – 1. Ta se lahko izvaja na ali v športnih objektih in površinah za šport v naravi. Izvajanje športnih tekmovanj je dovoljeno do vključno državne ravni, v športnih panogah, ki imajo evidentiran uradni tekmovalni sistem v skladu z omenjenim zakonom.
Dovoli se tudi izvajanje javnoveljavnih programov usposabljanj za strokovno delo v športu in licenčnih seminarjev nacionalnih panožnih športnih zvez.
Prisotnost gledalcev na športnih tekmovanjih še vedno ni dovoljena.
07.05.2020
To je odlična novica tudi za strelce, saj se bomo po skoraj dveh mesecih prisilnega počitka lahko znova podali na strelišča, a bomo pri tem za varno ukvarjanje s športom morali upoštevati tudi številne dodatne Ukrepi in priporočila, ki jih je sprejela Strelska zveza Slovenije (glej prilogo z dne 07.05.2020), s katerimi dopolnjuje priporočila Nacionalnega inštituta za javno zdravje (NIJZ priloga z dne 07.05.2020) za registrirane športnike in strokovne delavce v športu za izvajanje organizirane vadbe v času epidemije COVID-19, ki vam jih prav tako pošiljamo v prilogi tega sporočila.
Želimo vam veliko veselja in užitkov v strelskem športu in vas lepo pozdravljamo.
Simeon Gönc
UKREPI IN PRIPOROČILA
Strelske zveze Slovenije o izvajanju treningov v pogojih razglašene epidemije v COVID-19 in v skladu z ukrepi Vlade Republike Slovenije
I. Strelski treningi se lahko izvajajo le po spodaj določenih postopkih in ob spoštovanju spodaj navedenih ukrepov s strani vseh udeležencev treningov.
- Vsi udeleženci treningov in upravljavci objektov morajo upoštevati vse ukrepe za zaščito pred okužbo z virusom COVID-19 v skladu z odloki Vlade RS in priporočili NIJZ in sicer zlasti:
- redno in temeljito umivanje rok z milom in vodo oziroma če voda in milo nista dostopna, razkuževanje rok z namenskim razkužilom za roke,
- ne dotikanje obraza (oči, nosu in ust) z nečistimi/neumitimi rokami,
- izogibanje tesnih stikov z ljudmi, ki kažejo znake nalezljive bolezni,
- upoštevanje varno razdaljo 1,5 metra,
- upoštevanje pravilne higiene kašlja (preden zakašljamo/kihnemo, si pokrijemo usta in nos s papirnatim robčkom ali zakašljamo/kihnemo v zgornji del rokava),
- upoštevanje pravila socialnega distanciranja.
Podrobnejša navodila so na voljo na spletni strani NIJZ.
https://www.nijz.si/sl/preprecevanje-okuzbe-z-virusom-sars-cov-2019
- Vsi udeleženci morajo biti zdravi - brez znakov okužbe dihal.
- Na strelišče je dovoljeno prihajati posamezno po predhodno izdelanem urniku.
- Pri vstopu v objekt – strelišče si je potrebno obvezno razkužiti roke z razkužilom, ki ga zagotovi upravljavec strelišča.
- Na strelišču je potrebno pri gibanju v zaprtih prostorih nositi zaščitno masko – do prihoda na strelsko linijo.
- Med pripravo na trening je potrebno vzdrževati priporočeno razdaljo in se izogibati bližnjim srečanjem v manjših prostorih.
- Največje dovoljeno število istočasno prisotnih športnikov na strelišču;
- na strelišču 10/25/50m je število prisotnih strelcev enako številu polovice strelskih mest, ki so na razdalji 1m. Tekmovalci zasedejo vsako drugo strelsko mesto, kar zagotavlja varno razdaljo,
- na trap strelišču se lahko istočasno izvaja streljanje za maksimalno 6 oseb,
- Trener oz. vodja streljanja pred začetkom izvajanja trap treninga seznani vse udeležence treninga z načinom gibanja med strelskimi mesti (stojišči) z namenom ohranjanja minimalne razdalje vsaj 1,5 m: udeleženec treninga se po opravljenem strelu premakne diagonalno desno do 1,5 m in nazaj do 1,0 m (na ta način se ohrani razdalja 2,0 m med udeleženci), tam počaka, da opravi strel tekmovalec za njim in se šele po tem, ko se je tekmovalec za njim pomaknil na enak način naprej, premakne na izpraznjeno strelsko mesto.
- Na zaprtem strelišču sme biti prisoten največ en trener na štiri športnike, ki mora nositi zaščitno masko in komunicirati na varni razdalji.
- Polnjenje kartuš z zrakom, katere je potrebno pred tem razkužiti, izvaja trener ali dežurni na strelišču, ki mora nositi masko ter imeti razkužene roke ali nositi zaščitne rokavice za enkratno uporabo.
- Po treningu je potrebno razkužiti opremo, ki je bila v stiku s športnikom (športno orožje, nosilci tarč, monitorji...), razen osebne opreme in oblačil, ki se po treningu pospravijo v torbe ali omare ločeno za vsakega posameznega športnika.
- Po končanem treningu ni dovoljeno druženje v skupini in je potrebno v najkrajšem možnem času zapustiti prostore.
- Uživanje-prodaja hrane in pijače je na vseh streliščih do nadaljnjega prepovedana.
- Po odhodu s strelišča si je potrebno ponovno razkužiti roke.
- Dostop v sanitarije je dovoljen samo z masko in ob razkuževanju oziroma umivanju rok. Upravljavci strelišč naj sledijo Priporočila za čiščenje in razkuževanje prostorov izven zdravstvenih ustanov v času epidemije COVID-19.
(https://www.nijz.si/sl/navodila-za-ciscenje-in-razkuzevanje-prostorov-izven-zdravstvenih-ustanov-v-katerih-se-je-zadrzeval ) ter stalno zračenje (naravno, če je mehansko: brez rekuperacije in kroženja zraka).
- Osebje strelišča je zadolženo za nadzor vedenja športnikov na strelišču. Osebe, ki kršijo sprejeta pravila za omejitve možnosti okužbe s koronavirusom, se odstrani s strelišča in se jim prepove udeležbo na treningih na strelišču do popolne ukinitve vseh ukrepov, ki veljajo v RS.
II. Ukrepi in priporočila naj bodo izobešeni na vidnem mestu ob vstopu na strelišče, o upoštevanju le-teh naj upravljalci strelišč ali trenerji (vodje streljanj) seznanijo strelce.
III. Ukrepi in priporočila veljajo do preklica.
Strelska zveza Slovenije
Janez Slapar
predsednik
-------- Izvorno sporočilo --------
ČLANICAM OKS - ZŠZ
Spoštovani,
Obveščamo vas, da je Vlada RS na seji, 6. 5. 2020, sprejela Odlok o pogojih za izvajanje športne vadbe za registrirane športnike in organizacijo športnih tekmovanj v obdobju obvladovanja epidemije COVID-19.
Obenem je NIJZ pripravil Priporočila za registrirane športnike in strokovne delavce v športu za izvajanje organizirane vadbe v času epidemije COVID-19. Dostopna bodo na https://www.nijz.si/sl/sproscanje-ukrepov-covid-19. Priporočila za vadbo plavalcev oziroma protokol uporabe bazenov, bodo pripravili posebej.
Poudarki iz odloka:
VELJAVNOST
- Od 7. 5. 2020
- Strokovno utemeljenost ukrepov iz odloka bo Vlada Republike Slovenije ugotavljala vsakih 14 dni
KOMU JE DOVOLJENA VADBA
- Vadba je dovoljena vsem registriranim športnikom po Zakonu o športu.
- Pri vadbi so poleg športnikov lahko prisotni strokovni delavci v športu, ki so nujni za izvedbo procesa športne vadbe (trenerji,..) ali tisti, ki opravljajo dopolnilno strokovno delo (fizioterapevti,..).
KJE SE LAHKO IZVAJA VADBA
- Vadba se lahko izvaja na ali v športnih objektih in površinah za šport v naravi razen v športnih objektih, ki so sestavni del vzgojno-izobraževalnih zavodov.
KAKO SE LAHKO IZVAJA VADBA
- Za vse udeležence vadbe je obvezno ohranjanje razdalje do drugih oseb najmanj 2 metrov. Telesni stik med športniki je dovoljen le pri tistih individualnih športnih panogah, kjer pravila športne panoge zahtevajo sodelovanje dveh za izvedbo (npr. plesni par, judo), izključno v delu tehničnega dela procesa športne vadbe, vsakič z istim partnerjem. Telesni stik več športnikov hkrati ni dovoljen.
TEKMOVANJA
- Izvajanje športnih tekmovanj je dovoljeno do vključno državne ravni, v individualnih športnih panogah, ki imajo evidentiran uradni tekmovalni sistem v skladu z Zakonom o športu.
- Prisotnost gledalcev na športnih tekmovanjih ni dovoljena. Organizator športnega tekmovanja mora zagotoviti, da so prisotne le osebe, ki so nujno potrebne za izvedbo tekmovanja.
- Za nadzor nad izvedbo športnih tekmovanj morajo nacionalne panožne športne zveze imenovati odgovorne osebe in njihove kontaktne podatke posredovati ministrstvu, pristojnemu za šport.
Za tolmačenje odloka je pristojen sekretariat Vlade RS. OKS - ZŠZ se bo trudil pridobiti potrebne dodatne informacije in pojasnila, če bodo potrebna. Glede sproščanja organizirane vadbe organiziranih prostočasnih športnih aktivnosti trenutno nimamo informacij kakšen je predviden načrt.
Zahvaljujemo se Vam za konstruktivno sodelovanje in pomoč pri pripravi predlogov, ki ste jih pripravili.
"S športom in olimpizmom pomagamo ustvarjati boljšo Slovenijo."
Športni pozdrav,
Olimpijski komite Slovenije - Združenje športnih zvez
17.04.2020
-------- Izvorno sporočilo --------
Zadeva: | Sproščanje ukrepov na področju športa |
---|---|
Datum: | 2020-04-16 22:28 |
Od: | Mitja Urbanc < Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate. > |
Za: |
Spoštovani,
Vlada je na dopisni seji, 15. aprila 2020 sprejela nov odlok o začasni splošni prepovedi gibanja in zbiranja ljudi na javnih mestih, ki bo veljal od 18. aprila dalje. Odlok dopušča nekatere športne aktivnosti posameznikov v svoji občini na odprtih javnih krajih in ob upoštevanju ohranjanja varne razdalje do drugih oseb. V odloku so izrecno našteti na primer tek, kolesarjenje, golf, joga, tenis, badminton, balinanje.
Nadalje je danes,16. aprila 2020 Vlada RS sprejela dopolnitev omenjenega odloka, kjer se z namenom postopnega sproščanja ukrepov, poleg že obstoječih izjem doda nove izjeme, med drugim tudi športno-rekreativne storitve na prostem, v športnih objektih na prostem in na površinah za šport v naravi ob ohranjanju varne razdalje do drugih. Del odloka, ki se nanaša na športno-rekreativne storitve začne veljati 20. aprila 2020.
Pri opravljanju dejavnosti, ki so navedene se upošteva vsa navodila ministrstva, pristojnega za zdravje, in Nacionalnega inštituta za javno zdravje za preprečevanje okužbe z virusom SARS-CoV-2, ki so objavljena na spletni strani ministrstva (https://www.gov.si/novice/navodila-za-delo-v-servisnih-storitvah-in-drugih-storitvah-ter-zivilskih-in-tehnicnih-trgovinah-ob-postopnem-sproscanju-nekaterih-ukrepov-v-casu-epidemije/ ) in NIJZ (www.nijz.si).
Odgovornost delodajalcev je, da zaposlenim zagotovijo zaščitno opremo in zagotovijo spoštovanje navodil iz prejšnjega odstavka.
Na OKS – ZŠZ smo aktivni pri spodbujanju sproščanja ukrepov na področju športa in smo v ta namen na nacionalne športne zveze z uradnimi tekmovalnimi sistemi naslovili anketo, o konkretnih predlogih in podatkih iz katerih bomo izhajali v pogovorih z resornim ministrstvom. Prav tako imamo zbrane informacije o pristopih v drugih državah članicah EU.
Obenem smo za razjasnitev pripravljenih ukrepov in nadaljnjih aktivnosti resorno ministrico dr. Simono Kustec zaprosili za srečanje, kjer se bomo dogovorili tudi o širšem sproščanju ukrepov na področju športa. Sestanek je predviden za jutri, petek 17. aprila 2020.
O dogovorjenem vas bomo nemudoma obvestili.
Za vsa dodatna vprašanja smo vam na voljo.
Športni pozdrav,
15.04.2020
-------- Izvorno sporočilo --------
Spoštovani,
V povezavi s številnimi vprašanji glede plačila najemnine za uporabo športnega objekta v času epidemije koronavirusa, s katerimi se športne organizacije obračajo na OKS-ZŠZ kot krovno športno organizacijo v Republiki Sloveniji, podajamo naslednja priporočila, predvsem za najemnike, ki situacij z višjo silo ali drugimi oblikami nemožnosti uporabe najetih prostorov nimajo predvidenih v svojih najemnih pogodbah.
Na OKS – ZŠZ smo v prvem sklopu ukrepov, ki smo jih poslali Vladi, naslovili tudi problem najemnin. Pri svojih prizadevanjih smo bili uspešni za najem javnih objektov, saj je v Zakonu interventnih ukrepih za zajezitev epidemije covid-19 in omilitev njenih posledic za državljane in gospodarstvo (ZIUZEOP) sprejet 94. člen, kjer je navedeno, da državni organi, organi samoupravnih lokalnih skupnosti, nosilci javnih pooblastil in izvajalci javnih služb, ki v času trajanja epidemije ne izvajajo javnih storitev, teh uporabnikom ne zaračunavajo.
Za najem tržnih objektov pa menimo, da se lahko sklicujete na 617. člen Obligacijskega zakonika.
Več o najemu javnih športnih objektov in objektov na trgu lahko najdete v priponki.
Za vse dodatne informacije smo vam seveda na voljo.
--
09.04.2020
ČLANICAM SZS
»Predsedstvo SZS, skladno s predlogom Strokovnega sveta SZS, sprejme sklep o zaključku tekmovanja Pokal prijateljstva SZS in tekmovanja z zračno puško in pištolo za Pokal Slovenije po izvedenih petih kolih. Za končno razvrstitev posameznikov se upošteva seštevek n-1 najboljših točkovnih rezultatov, pri čemer n pomeni število turnirjev v sezoni, kot to določa 25. člen Pravilnika o tekmovanju z zračno puško in pištolo za Pokal Slovenije.«
»V zvezi s Koledarjem tekmovanj SZS za leto 2020, Strokovni svet predlaga, da takoj po koncu epidemije Covid-19 in z njo povezanih ukrepov, pristojne komisije pregledajo koledar in ga prilagodijo nastalim razmeram.«
Ko bo več znanega vas bomo o tem takoj tudi obvestili. Do takrat pa vam želimo, da ostanete doma ter se poskušajte maksimalno dejavni #trenirajdoma pripravljati na obdobje po koncu epidemije oziroma po sprostitvi prepovedi uporabe športnih objektov. Ideje za vadbo oziroma ohranjanje strelske kondicije pa lahko črpate tudi na FB strani SZS: https://www.facebook.com/StrelskaZvezaSlovenije/
Želimo vam prijetne velikonočne praznike, ostanite zdravi in vse dobro!
Sekretar / Secretary General
30.03.2020
ČLANICAM SZS
Drage prijateljice in prijatelji strelstva,
Pošiljam vam srčen pozdrav, saj smo prav vsi v resnično neljubi situaciji. Predvsem upam, da ste zdravi in da ostajate doma. V tem času se moramo vsi držati pravil, vsi moramo spoštovati omejitve sprejete na državni in lokalni ravni. Ti ukrepi niso pretirani, virus je nevaren, predvsem pa izredno hitro prenosljiv. Ni čas za paniko, temveč za resnost. Le tako se bomo lahko spet vrnili v normalne tirnice našega življenja, na treninge in strelska tekmovanja. Sedaj pa izkoristimo čas za počitek, za lepše in boljše medsebojne družinske odnose in pa tudi za stvari, ki nas veselijo in nas navdajajo z veseljem in zadovoljstvom. Še kar nekaj časa bo potrebno skrbeti za našo psihično in fizično pripravljenost tudi v osami, hkrati pa je poleg telefonskega, pomemben tudi virtualni kontakt oziroma virtualno druženje.
Podpiram ukrepe Olimpijskega komiteja Slovenije, ki so usmerjeni v pomoč športu, društvom in panožnim zvezam in so bila naslovljena na Vlado Republike Slovenije.
V tem obdobju se ne sestajamo, odpadle so in bodo načrtovane seje predsedstva SZS, skupščino SZS moramo preložiti na čas, ko bo življenje ponovno v normalnih tirnicah. Načrtovana tekmovanja po 8. marcu so ostala neizvedena, enako bo veljalo za april in maj. Naš koledar tekmovanj bo v veliki meri odvisen od odločitev ISSF in ESC. Zagotavljam, da bo predsedstvo takoj, ko bodo razmere dopuščale, oziroma takoj, ko bo bolezen obvladana in bo število okužb začelo padati, sprejelo ustrezne odločitve v prid nadaljnjega razvoja strelstva in strelskih društev. Spremljajmo razmere in se pripravljajmo. Bolj ko bomo spoštovali in izvajali sprejete ukrepe, prej bo epidemija končana. Žal smo v tem trenutku še precej na začetku.
Verjamem, da bomo ostali povezani ter nadaljevali z delom kolikor je to seveda možno in se na tak način pripravljali za zaključek te in začetek nove strelske sezone.
Janez Slapar
Predsednik SZS
24.03.2020
ČLANICAM SZS
V prilogi tega sporočila vam posredujemo obvestilo Olimpijskega komiteja Slovenije - Združenja športnih zvez (OKS-ZŠZ) in pismo predsednika Mednarodnega olimpijskega komiteja (MOK).
AKTUALNO: Pravkar je bilo objavljeno sporočilo, da bo MOK prestavil Olimpijske igre v Tokiu na poletje 2021: https://www.rtvslo.si/sport/preostali-sporti/olimpijske-igre/kocka-je-padla-olimpijske-igre-prelozene-na-leto-2021/518192
Trenutne življenjske razmere z razglašeno epidemijo so vse prej kot običajne. A verjamemo, da se bodo tudi te okoliščine sčasoma normalizirale - z doslednim spoštovanjem samoomejitvenih ukrepov (OSTANI DOMA!) v luči obvarovanja zdravja slehernega posameznika in celotne družbe, in nam znova omogočile nadaljevanje izvajanja naših temeljnih poslanstev.
A ne gre prehitevati dogodkov, zato bodimo odgovorni, potrpežljivi, prilagodimo se na spremenjene okoliščine, in se poenotimo v skupnem prizadevanju, da bi premagali to nevarno virusno okužbo, ki nas ogroža.
Nenazadnje je zdaj dobra priložnost, da v tem nenadejanem drugačnem času izkoristimo čas tudi oz. predvsem športno, zato vas hkrati vabimo, da si na FB strani SZS https://www.facebook.com/pg/StrelskaZvezaSlovenije/posts/ ogledate predstavitve vodene vadbe od doma, ki so jih za vas pripravili naši strelci Klavdija Jerovšek (Grosuplje), Teja Medved (Trzin) in Aljaž Kerlatec (Postojna).
V sodelovanju z našim sponzorjem Telekom Slovenije pa vse zainteresirane vabimo k sodelovanju v družbenokoristni akciji #vadidoma - ki si želijo v času izolacije vaditi v udobju svojega doma, da se povežejo z različnimi vaditelji (Martina Razinger, Laura Matijašič, Špela Jakše, Ema Jamnik, Vanja Cipot in Simona Vrhovec), ki so pripravili različne vadbe tako za ženske kot moške, za moč in vzdržljivost ter za starejše. Vadbe so uporabnikom Telekoma Slovenije dosegljive na televiziji NEO, vsem drugim pa omogočeno 30-dnevni brezplačni ogled vsebin na www.neo.io . Vse vadbe so zasnovane tako, da posebni športni pripomočki pri tem niso potrebni. Vadbe bodo dosegljive v sklopu NEO Vadi doma za ves čas epidemije. Sklop se nahaja znotraj Videotek. Do vsebine pa boste lahko dostopali tudi z glasovnim ukazom: ´vadi doma´, ´telovadba´, ´vadba´. Tiste, ki boste objavljali na svojih socialnih kanalih, prosimo za uporabo sledečih povezav:
In ključne beside #vadidoma #povezani #ostanidoma
Vljudno vas prosimo, da omenjeno informacijo posredujete vašim športnikom in trenerjem oz. jo razširite preko svojih družbenih kanalov.
Ostanite zdravi - MUŠ!
Simeon Gönc
Od: INFO-VS <
Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate.
>
Date: V tor., 24. mar. 2020 ob 11:03
Subject: Obvestilo Koronavirus - COVID-19 - Tokio 2020
To:
Spoštovani športniki, trenerji in vsi ostali vključeni v projekt Tokio 2020,
V prilogi vam pošiljamo
- obvestilo Olimpijskega komiteja Slovenije – Združenja športnih zvez glede Koronavirusa COVID-19 in
- pismo predsednika Mednarodnega olimpijskega komiteja g. Thomasa Bacha, naslovljenega na športnike iz celega sveta.
Ostanite zdravi!
#trenirajdoma
12.03.2020
VSEM ČLANICAM SZS
REGIJSKIM TEKMOVALNIM ODBOROM
Obveščamo vas, da SZS, z željo po učinkoviti zajezitvi širjenja koronavirusne bolezni Covid-19, do nadaljnjega uveljavlja prepoved izvajanja vseh načrtovanih tekmovanj, ki so tako prestavljena za nedoločen čas - do umiritve razmer.
O novih terminih prestavljenih tekmovanj boste obveščeni pravočasno s strani pristojnih delovnih teles SZS - Komisije za puško, pištolo in samostrel (za discipline puška-pištola) oz. Komisije za puško šibrenico (trap) oz. Regijskih tekmovalnih odborov.
Prepoved se nanaša tudi na izvajanje trenažnega procesa skupinske vadbe, z morebitnimi izjemami posamičnih treningov za "solo" strelce, če je to resnično nuja.
Vljudno vas naprošamo, da 100% sledite uvedeni prepovedi in priporočilu, saj menimo, da bo možno zamujene treninge in tekmovanja nadomestiti pravočasno v bolj stabilnih časih in da je ni večje vrednote kot je zdravje človeka - športnika, česar pa se pogosto ne zavedamo dovolj dobro, dokler ne zbolimo.
Bodimo ozaveščeni in odgovorni ter sledimo vsem priporočilom in preventivnim ukrepom s ciljem po učinkoviti zajezitvi virusa oz. bolezni Covid-19.
Strelski pozdrav!
--
Simeon Gönc
Sekretar / Secretary General
10.03.2020
VSEM ČLANICAM SZS
ORGANIZATORJEM IN UDELEŽENCEM TEKMOVANJ PO KOLEDARJU SZS ZA LETO 2020
Obveščamo vas, da je z Odredbo Sveta za nacionalno varnost RS z dne 9.3.2020, danes 10.3. pričela učinkovati spremenjena uredba Ministrstva za zdravje o prepovedi izvedbe večjih prireditev v zaprtih javnih prostorih, ki znižuje število dovoljenih udeležencev iz 500 na 100 iz razloga povečanja preventivnih ukrepov za preprečitev širjenja nalezljive virusne okužbe in bolezni do prenehanja te nevarnosti.
Zaradi takšne odločitve je Predsedstvo SZS na svoji redni 53. seji 9.3.2020 sprejelo sklep o prestavitvi vseh večjih načrtovanih tekmovanj po koledarju SZS za puško, pištolo in samostrel do nadaljnjega.
Ko se bo stanje umirilo in bo prepoved odpravljena vas bomo obvestili o nadomestnih terminih prestavljenih tekmovanj.
Bodimo zavedni in odgovorni ter sledimo vsem priporočilom in preventivnim ukrepom s ciljem po učinkoviti zajezitvi virusa oz. bolezni Covid-19.
Strelski pozdrav!
--
Simeon Gönc
Sekretar / Secretary General
09.03.2020
Subject: OBVESTILO O ZAČESNEM NEIZVAJANJU TEKMOVANJ
Spoštovani,
Skladno z navodili Ministrstva za izobraževanje, znanost in šport, vas obveščamo da so vsa tekmovanja v okviru Šolskih športnih tekmovanj do preklica prepovedi oz. odsvetovanja, odpovedana!
Kdaj se bodo predvidena tekmovanja lahko nadaljevala je odvisno od navodil pristojnih institucij, ki so odgovorne za javna navodila in določila (NIJZ, Ministrstvo za Zdravje in MIZŠ). O poteku vas bomo sproti obveščali.
Lep pozdrav,
Gašper Plestenjak
vodja LPŠ
Zavod za šport RS Planica
07.03.2020
UDELEŽENCEM DRŽAVNEGA PRVENSTVA 10m ORMOŽ 8.3.2020
Obveščamo vas, da objavljena uredba Ministrstva za zdravje o prepovedi izvedbe večjih prireditev v zaprtih prostorih NE BO učinkovala z odpovedjo DP 10m Ormož 8.3.2020, bodo pa skladno z dogovorom z organizatorjem DP izvedeni strogi preventivni ukrepi za vse udeležence DP.
Zaradi tega vas opozarjamo, da imajo vse obolele osebe, ki kažejo jasne bolezenske znake, prepovedan vstop na DP in vas opozarjamo, da takšne osebe ne bodo imeli vstopa na prizorišče DP. Omogočena bo samo ena vstopna točka v dvorano, na kateri bo prisoten zdravnik, ki bo vsem udeležencem pred vstopom izmeril temperaturo, po dezinfekciji rok pa bodo nato ti spuščeni v dvorano.
Ob tem bodo na več mestih v dvorani nameščena dezinfekcijska sredstva, odvetovano je rokovanje in objemanje ter drugi tesnejši stiki med udeleženci, organizator pa bo sledil tudi drugim navodilom za preventivno ravnanje in izvajanju priporočil Nacionalnega inštituta za javno zdravje - NIJZ.
Vljudno vas prosimo, da o teh ukrepih obvestite vse udeležence DP.
Bodimo zavedni in odgovorni ter sledimo vsem preventivnim ukrepom s ciljem po učinkoviti zajezitvi virusa oz. bolezni Covid-19.
Strelski pozdrav in veliko uspeha na DP!
--
Simeon Gönc
Sekretar / Secretary General