ISSF GRAND PRIX 10m OSIJEK CRO 17.-21.1.2023

Slovenska reprezentanca z zračno puško s finalistko na ISSF Grand Prix 10m Osijek CRO 2023

Urška Hrašovec v finalu do 6. mesta, visoko tudi Sonja Benčina na 18. mestu

Odlična 23-letna Rušanka - Urška Hrašovec se je v današnjih kvalifikacijah članic z zračno puško na ISSF Grand Prix 10m Osijek CRO uvrstila v finale s šestim najboljšim rezultatom. Članica SD I. Pohorski bataljon Ruše se je v svojem prvem velikem finalu v okviru ISSF dobro zbrala in pokazala vzpodbuden nastop. Z nastopom v finalu je končala po drugi seriji izločanja - dvajsetih strelih (štiri serije po pet strelov), ko je zadela šestnajst desetic, a so ji štiri devetice preprečile še višjo uvrstitev, osvojila je končno 6. mesto in veliko število 270 točk na ISSF jakostni lestvici, s katerimi bo motivirana nastopila tudi na prihodnjih velikih tekmovanjih s ciljem uspešne priprave na Evropsko prvenstvo 10m v estonskem Talinu, ki je glavni cilj slovenske reprezentance v zimskem obdobju. Rezultati finala: https://www.issf-sports.org/competitions/results/detail.ashx?cshipid=3103&resultkey=3b3b303b4152573b303b463b493b313b303b31

Visoko uvrstitev v ženski tekmi z zračno puško je danes dosegla tudi Sonja Benčina iz SD Olimpija, ki je s 625.8 krogi osvojila 18. mesto (ISSF ranking-138 točk). Naši najboljši strelki minuli vikend na ISSF GP 10m Ruše 2023 - Ormožanki Nuši Žnidarič tokrat nastop na tekmi ni uspel v zadovoljivi meri, s 622.1 krogom je osvojila 46. mesto. Rezultati: https://www.issf-sports.org/competitions/results/detail.ashx?cshipid=3103&resultkey=3b3b303b4152573b303b513b493b313b303b30

Z zračno pištolo visoko tudi Manja Slak - 16. mesto s 565 krogi

V včerajšnjih kvalifikacijah deklet z zračno pištolo se je odlično odrezala najmlajša predstavnica ženske reprezentance - 16-letna mladinka Manja Slak iz Gorenje vasi, ki je z osebnim rekordom 565 krogov le za tri kroge zaostala za finalistkami in osvojila visoko 16. mesto (ISSF ranking . 59 točk). Zelo uspešna je bila tudi minuli konec tedna na ISSF GP v Rušah, kjer je s 561 krogi osvojila 26. mesto. Svoj nastop iz Ruš pa je izboljšala tudi Brežičanka Sara Ščuri, ko je s 552 krogi osvojila 36. mesto, rezultati: https://www.issf-sports.org/competitions/results/detail.ashx?cshipid=3103&resultkey=3b3b303b4150573b303b513b493b313b303b30

V moški konkurenci z zračno pištolo je slovenski mladinec Martin Memon iz Izole s 547 krogi osvojil 36. mesto. Rezultati: https://www.issf-sports.org/competitions/results/detail.ashx?cshipid=3103&resultkey=3b3b303b41504d3b313b513b493b313b303b30

Priprave na EP 10m Talin se nadaljujejo z nastopi v Münchnu in Zagrebu

V naslednjem tednu se bo slovenska reprezentanca z zračno puško in pištolo udeležila mednarodnega tekmovanja v Münchnu, nato pa sledi še tradicionalno srečanje in strelski dvoboj reprezentanc Slovenije in Hrvaške, letos v Zagrebu 4.2.

ISSF WORLD CUP RABAT MAR 16.-24.1.2023

Jasmina Maček po dveh na 5. mestu

Včeraj so se v maroškem Rabatu začele tudi kvalifikacije moških in žensk s puško šibrenico - trap, kjer nastopata tudi odlična slovenska trap strelca Boštjan Maček in Jasmina Maček, člana SD Trap Štefan Kovač iz Murske Sobote

Po dveh kvalifikacijskih dneh odlično kaže Jasmini, ki z 90 zadetki (po serijah 41, 21, 22, 23) zaseda trenutno 5. mesto med 36-nastopajočimi strelkami. Jutri ženske čaka še zadnja 5. serija in nato še finale ob 14.30 uri. Rezultati: https://www.issf-sports.org/competitions/results/detail.ashx?cshipid=3105&resultkey=3b3b303b5452573b303b513b493b313b303b30

Prenos finala v živo, 21.1.2023 ob 14.30 uri preko sledeče povezave:

Boštjan Maček po štirih serijah na 31. mestu

V moški konkurenci dobro streljanje kaže tudi Boštjan Maček, ki po štirih serijah zaseda 31. mesto z 91 zadetki, po serijah 21, 23, 23, 24, kar je 4 zadetke za najboljšo osmerico, ki si bo pristreljala finalni nastop, ki ga bomo spremljali jutri, 21.1. ob 16.00 uri.

Navijajmo za slovenske strelke in strelce, srečno!

Strelski pozdrav!

Obvestila

SPONZORJI

Telekom1 160x160                              Sava1 160x160                               Lapua3 160x160