V Novi Gorici je potekalo državno prvenstvo v disciplini trap med 2. in 4. septembrom. Tekmovalci, zbralo se jih je 42, so prvi dan tekmovanja odstrelili eno serijo, v soboto in nedeljo pa po dve. V soboto so sledili še dvoboji ekip za prva tri mesta, v nedeljo pa boji za posamična odličja. Tekmovanju je izkazala pozornost tudi lokalna skupnost, saj so bili predstavniki mestne občine Nova Gorica prisotni tako na otvoritvi kakor tudi na podelitvi priznanj najuspešnejšim. Priznanja najuspešnejšim tekmovalcem je podelil predsednik SZS g. Ljubo Germič.

Na vrhu tesni rezultati

V tekmovanju ekip je bil rezultat na vrhu tesen kot že dolgo ne. Vodilni položaj je pripadel strelcem SD Vrhnika, ki so zbrali 191 zadetkov, na drugem mestu so bili strelci TK Brda, ki so zadeli 188 krat. Rezultat 187 zadetkov so zbrale kar tri ekipe in razstreljevanje je odločilo o vrstnem redu. Največ uspeha so imeli strelci SD Trap Ormož pred domačini TSK ZLD Gorica, iz boja za medalje pa so izpadli strelci SD Trap Š. Kovač M. Sobota. V boju za tretje mesto so nastopili strelci SD Trap Ormož in domačini. Po seriji petih strelov so bili najprej oboji izenačeni, po drugi seriji so v vodstvo prešli domačini, nato pa so strelci iz Ormoža trikrat zaporedoma streljali najbolje in bronasto odličje je bilo njihovo.

V tekmovanju za zlato in srebrno medaljo so nastopili strelci SD Vrhnika in strelci TK Brda. Tudi to tekmovanje je bilo napeto ves čas. V prvi seriji so zmagali strelci SD Vrhnika, nato pa so se tri serije zaporedoma končale z neodločenim rezultatom. V končni peti seriji so nato zmagali strelci SD Vrhnika in tako slavili zmago.

V finalu nobenega A reprezentanta

Med posamezniki sta bila na koncu osnovnega dela tekmovanja na vrhu dva tekmovalca s 116 zadetki. Žan Šfiligoj (TK Brda) je bil boljši po zadnji seriji (24,24,21,22,25) in je vodil pred Matjažem Lepenom (SD Trap Ormož, 22,22,23,25,24). Tretje mesto je po osnovnem delu zasedel Igor Macur (SD Vrhnika), ki pa je zadel 109 tarč (23,19,24,23,20), enako število zadetkov je zbral tudi Matej Žniderčič (TSK ZLD Gorica, 21,21,23,22,22). Sledili so trije tekmovalci s po 108 zadetki: Rok Žigante (TK Ilirska Bistrica, 24,20,20,21,23), Tomaž Blazinšek (SD Trap Ormož, 19,21,23,23,22) in Danjel Žižmond (TSK ZLD Gorica, 23,25,23,19,18). Za še eno mesto v polfinalu pa sta se borila v razstreljevanju še reprezentanta Boštjan Maček (SD Trap Š. Kovač M. Sobota, 21,23,19,22,22) in Denis Vatovec (SD Vrhnika, 19,21,23,21,23), ki sta zadela po 107 tarč. Več uspeha je imel Boštjan in se kot osmi uvrstil v polfinale.

V prvem polfinalu je po 15 strelih izpadel domačin Žižmond, ki je zadel 9 tarč, po 25 tarčah pa smo spremljali razstreljevanje za uvrstitev v finale med vsemi tremi strelci (Žigante, Šfiligoj in Macur), ki so zadeli vsi po 18 tarč. V nadaljevanje sta se uvrstila Žigante in Šfiligoj, Macur pa je končal s tekmovanjem. V drugem polfinalu je prvi izpadel Boštjan Maček, ki je zadel 8 tarč, po 25 strelih pa še Lepen. V nadaljevanje sta se uvrstila Blazinšek in Žniderčič.

V finalu je po 15 tarčah končal tekmovanje Žniderčič in osvojil končno četrto mesto. Za medalje pa so se pomerili Žigante, Šfiligoj in Blazinšek. Po 25 tarčah je izpadel Žigante in osvojil končno tretje mesto. Na koncu je zmagal Blazinšek in postal državni prvak, Šfiligoj pa se je moral zadovoljiti z drugim mestom.

Milan Svetec

Rezultati: https://strelska-zveza.si/rezultati/SIBRENICA/2022/20220904_DP_trap_clani.pdf