Revizija kriterijev za registracijo in kategorizacijo

ČLANICAM SZS

V vednost vam pošiljamo pomembno informacijo o spremembi Pogojev, pravil in kriterijev za registracijo in kategorizacijo športnikov, ki veljajo od 1.1.2021 naprej.

Specialne kriterije za kategorizacijo strelstva najdete na straneh 178-179.

V reviziji teh pravil so bile sprejete takšne spremembe, ki v določeni meri kriterije za dosego kategorizacije zaostrujejo, določene spremembe pa jih olajšujejo.

Za večino slovenskih strelcev bo najbolj zanimiva informacija ta, da bo kategorizacijo državnega razreda možno dobiti po novem tudi s 4. mestom na DP.

Po drugi strani pa na mednarodnih tekmovanjih za dosego kategorizacije ne bo več zadostovala uvrstitev v prve 3/4 uvrščenih (med najboljšimi šestimi Slovenci oz. Slovenkami), po novem se zahteva uvrstitev v prvo polovico.
Kategorizacijo mednarodnega razreda pa po novem prinaša šele osvojitev odličja na posamični tekmi svetovnega pokala - SPP (stari kriterij je določal uvrstitev od 1.-6.mesta).

Za lažje sledenje vsem spremembam vam v prilogi pošiljamo še označbe sprememb, ki smo jih markirali z rumeno barvo.

Vljudno vas prosimo, da se seznanite z novimi pravili - priloženi dokument do 40. strani, 178-179 stran (STRELSTVO) ter 2016. stran (PARASTRELSTVO).

Za morebitne dodatne informacije smo vam na razpolago in vas športno pozdravljamo.

Simeon Gönc