V soboto 24. junija se je odvil četrti krog ligaškega tekmovanja v disciplini trap. Tekmovanji sta potekali v Ilirski Bistrici za zahod in v Rakičanu pri M. Soboti za vzhod. Vsako od prizorišč je imelo nekaj težav z vremenskimi vplivi, kar se je poznalo tudi na rezultatih.

V Ilirski Bistrici so ekipno zmago slavili tekmovalci Olimpije, ki so zbrali 189 zadetkov. Drugi so bili domačini, člani TK Ilirska Bistrica, ki so zbrali zadetek manj, tretji pa so bili strelci TK Brda, ki so dosegli 187 zadetkov.

Med strelci v prvi ligi je največ zadetkov v predtekmovanju zbral Žan Šfiligoj (TK Brda), ki je zadel 68 tarč (25,20,23), sledil je Sandi Rolih (TK Ilirska Bistrica) z enakim številom zadetkov (22,24,22), tretji je bil Matjaž Hlebš (Olimpija) s 67 zadetki (22,22,23), četrto in peto mesto sta si delila z enakim številom zadetkov ter enakimi serijami (21,23,22) Matej Žniderčič (TSK ZLD Gorica) ter Aleš Hozjan (Vrhnika), šesti pred finalom pa je bil Miha Paternoster (Olimpija) s 65 zadetki (22,23,20). V finalni seriji je najbolje streljal Matej Žniderčič (zadel je kar 23 tarč) in osvojil končno prvo mesto, drugi je bil Aleš Hozjan, tretji Sandi Rolih, četrti Žan Šfiligoj, peti Matjaž Hlebš in šesti Miha Paternoster.

V drugi ligi je pred finalom vodil Rok Žigante (TK Ilirska Bistrica) s 64 zadetki (19,22,23) pred Mirom Lešnikom (Svoboda Sežana) z enakim številom zadetkov (22,21,21), tretji je bil Sebastjan Debevc z 61 zadetki (23,19,19), četrti Ljubo Mrevlje (TSK ZLD Gorica) s 60 zadetki (20,20,20), peti in šesti pa sta bila Nejc Hlebš (17,21,19) in Robert Delorenzo (19,19,19), oba s 57 zadetki in oba člana Olimpije. Po finalni seriji se na prvem mestu ni nič spremenilo, zmagal je Rok Žigante, drugi je bil Nejc Hlebš, tretji, Miro Lešnik, četrti Robert Delorenzo, peti Ljubo Mrevlje in šesti Sebastjan Debevc.

Med mladinci je zmagal Anže Puc, pred Jakobom Pucem, oba Svoboda Sežana.

Na vzhodu je ekipno zmago slavil SD Trap Ormož s 193 zadetki, drugi so bili domačini, strelci SD Trap Š. Kovač M. Sobota, ki so zadeli 188 tarč, tretje mesto pa so zasedli člani ŠSD Radgona, ki so zbrali 183 zadetih tarč.

Med strelci prve lige je pred finalom zbral največ zadetkov Tomaž Blazinšek (SD Trap Ormož), ki je zadel 67 tarč (23,22,22), drugi je bil klubski kolega Matjaž Lepen, ki je zadel 65 tarč (22,21,22), tretji Rene Maček (SD Trap Š. Kovač M. Sobota), ki je zadel 64 tarč (22,19,23), četrti, peti in šesti so bili: Jože Kampuš (SD Trap Ormož), Marko Miljevič (SD Trap Š. Kovač M. Sobota) in Denis Pojbič (SD Trap Š. Kovač M. Sobota), vsi po 62 zadetkov. V finalni seriji so vsi trije dobitniki medalj zadeli po 18 tarč, o barvi medalje je odločala uvrstitev pred finalom. Tako je zmagal Tomaž Blazinšek pred Matjažem Lepenom in Jožetom Kampušem, vsi SD Trap Ormož. Četrti je bil Marko Miljevič, peti Rene Maček in šesti Denis Pojbič.

Med strelci druge lige je največ zadetkov pred finalno serijo zbral Marko Veršec (SK Kunšperk), ki je zadel 62 tarč (21,19,22); drugi je bil Dani Šmid (ŠSD Radgona) z istim številom zadetkov (20,21,21), sledil je Milan Pelcl (ŠSD Radgona) z 61 zadetki (20,19,22) ter Rajko Lupše (SD Trap Ormož) z enakim številom zadetkov (21,20,20). Peti in šesti: Ivan Majerič (SD Poetovio) in Milan Svetec (ŠSD Radgona), sta zadela po 60 tarč. Po odstreljeni finalni seriji, je zmagal Rajko Lupše, pred Markom Vršcem in Danijem Šmidom. Četrti je bil Ivan Majerič, peti Milan Svetec in šesti Milan Pelcl.

Med mladinci je zmagala Tea Topolovec (SD Trap Kungota) s 57 zadetki, pred Lanom Gombocem s 55 zadetki in Lanom Mačkom (oba SD Trap Š. Kovač M. Sobota), ki je zadel 51 tarč.

Dr. Milan Svetec

Rezultati: